کلاه هترمن مدل MK6 عایق برق

کلاه هترمن مدل MK6 عایق برق
جنس کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 از ABS است. کلاه ایمنی عایق برق مدل mk6 دارای عمر مفیدی حدود 5 سال است. یک پد نرم در قسمت داخلی پیشانی و در محل نصب می شود که وظیفه جذب رطوبت ناشی از تعریق را بر عهده دارد.
تخمین هزینه ارسال
ارسال به
*
*
روش ارسال
نام
تخمین تحویل کالا
قیمت
روش حمل و نقلی وجود ندارد
قیمت کالا:
320٬000 تومان
معرفی

کلاه ایمنی عایق برق مدل mk6 از مواد اولیه استاندارد ساخته شد. این کلاه با تایید مرکز تحقیقات وزارت کار ایران، CE و EN اروپا، راحتی و ایمنی بالایی را در هنگام کار در ارتفاع برای کاربران فراهم می کند. کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 برای استفاده در اکثر محیط های کاری از جمله محیط های کاری صنعتی، ساختمانی و برقی مناسب است.

ایمنی با توجه به شعار "اول ایمنی، بعد کار" مهمترین اصل فعالیت صنعتی تلقی می شود. بنابراین انتخاب تجهیزات ایمن و مناسب مهمتر از انتخاب ابزار برای انجام کار است. اما اکثر کاربران به قیمت کلاه ایمنی بیشتر توجه دارند تا کیفیت و استانداردهای آن. در حالی که شناخت محصولات ایمنی و باکیفیت می تواند تاثیر زیادی در امنیت جانی کاربران داشته باشد.

محصولی که می خواهیم در این مقاله از ایمنکس معرفی کنیم کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 است. مهمترین ویژگی این کلاه جنس بدنه بسیار محکم و مقاوم آن است. این مدل نیز مانند اکثر کلاه های ایمنی هنگام قرار دادن روی سر، بدنه پلاستیکی کلاه به گونه ای طراحی شده که به سر برخورد نمی کند و سر در محفظه ای مخصوصی قرار می گیرد. این ویژگی علاوه بر افزایش ایمنی کلاه باعث کاهش تعریق و بهبود تهویه داخل کلاه می شود.

شرکت Haterman همچنین پنل هایی را به بالای کلاه اضافه کرده که باعث می شود هوای بیشتری از جلوی کلاه عبور کند و راحتی بیشتری را برای استفاده کننده فراهم می کند. یک پد نرم در قسمت داخلی پیشانی و در محل نصب می شود که وظیفه جذب رطوبت ناشی از تعریق را بر عهده دارد. بند نصب شده بر روی آن طوری تعبیه شده که در کارهایی که نیاز به تحرک بالا دارند نمی افتد.

طراحی کلاه ایمنی عایق برق هترمنمشخصات
جنس بدنهABS
وزن300 گرم
ویژگی مقاومتیمقاومت در برابر سقوط اشیاء تا 5 کیلوگرم با سرعت 20 متر بر ثانیه، مقاومت در برابر ضربه تا 25 ژول، مقاومت در برابر برق‌ گرفتگی تا 2200 ولت
ساختار و طراحینوار تنظیم سایز برای راحتی استفاده در سر ، نوار عرق‌گیر پیشانی، بند زیر چانه، بدنه مستحکم و مقاوم در برابر سقوط و ضربه
نوع کلاهکلاس E (بالاترین معیار و سنجش کلاس حفاظت در برابر برق ‌گرفتگی برای کلاه های ایمنی)

جنس کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6

جنس کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 از ABS است. ABS یک ترموپلاستیک است که از سه جزء اصلی تشکیل می شود:

 • آکریلونیتریل
 • بوتادیین
 • استایرن

هر یک از این اجزاء در ساخت کلاه ایمنی عایق برق می توانند باعث برخی مقاومت ها و ویژگی شوند. برای همین، این نوع از کلاه های ایمنی در برابر ضربات و هرگونه خوردگی مقاومت بسیار زیادی دارند. بوتادیین مورد استفاده در این کلاه ها باعث افزایش انعطاف پذیری آنها می شود.

تهویه هوای داخل کلاه ایمنی MK6 چگونه است؟

تهویه هوای داخل کلاه ایمنی MK6 چگونه است؟-ایمنکس

کلاه ایمنی MK6 دارای دریچه های تهویه برای عبور هوا و خنک نگه داشتن سر است. این دریچه ها در قسمت بالای کلاه به صورت شبکه ای هستند. این دریچه ها باعث می شوند که هوا به راحتی از داخل کلاه عبور کند و سر کاربر را خنک نگه دارد. کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 دارای 6 عدد دریچه تهویه از جنس پلاستیک است. از مزایای تهویه هوای داخل کلاه ایمنی MK6 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خنک نگه داشتن سر: به خصوص در محیط های کاری گرم و مرطوب
 • جلوگیری از تعریق سر: مناسب برای محیط های کاری با فعالیت زیاد
 • افزایش راحتی کاربر: مناسب محیط های کاری طولانی مدت

این دریچه ها به صورت مساوی در قسمت بالای کلاه قرار گرفته اند. این دریچه ها به اندازه کافی بزرگ هستند تا جریان هوا به خوبی از داخل کلاه عبور کند.

استانداردهای ایمنی کلاه ایمنی عایق برق مدل mk6

با هدف بهبود ایمنی در محل کار و کاهش خطرات ناشی از صدمات شغلی مجموعه ای از استانداردهای ایمنی محیط کار وضع شد. کلاه ایمنی عایق برق، باید دارای نقاب ایمنی باشد تا از صورت کاربر در برابر نور خورشید، باران، و گرد و غبار محافظت کند. تجهیزات کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 هم مطابق با استانداردهای زیر است:

استانداردهای جهانی کلاه عایق برقتوضیحات
استاندارد ANSI آمریکاتضمین ایمنی کارگران و عموم مردم در محیط‌ های کاری و زندگی، جنس بدنه پلاستیک ABS و مقاوم، عایق برق تا 2200 ولت، دارای استانداردهای ANSI Z89.1-2014، CE EN 397:2012 و مرکز تحقیقات وزارت کار ایران، تنظیم سایز با سه نوع رچت (دکمه‌ای فشاری، چرخشی و آسان بازشو)، دارای عرق‌گیر از جنس پنبه، دارای بند نگهدارنده از جنس پلی‌اورتان
استاندارد EN397 اتحادیه اروپاتدوین توسط توسط مؤسسه اروپایی استاندارد سازی (CEN)، برای کلاه های ایمنی عمومی، مقاومت در برابر سقوط اشیاء و مقاوم در برابر ضربه
استاندارد CE - EN اروپاتدوین توسط مؤسسه اروپایی استاندارد سازی (CEN) و مؤسسه اروپایی استاندارد سازی الکتروتکنیک (CENELEC)، ایمنی برای سلامت و حفاظت از کارگران در محیط کار، مقاومت در برابر برق‌ گرفتگی، راحتی در زمان استفاده و قابلیت تنظیم سایز
استاندارد BS 5240 انگلستانتدوین توسط استاندارد توسط مؤسسه استاندارد های بریتانیا (BSI)، برای تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) در برابر خطرات ناشی از سقوط اشیاء، قابلیت تنظیم سایز، تضمین عمر مفید
استاندارد ایمنی وزارت نیرو ایرانایمنی کارگران و عموم مردم در محیط‌ های کاری مرتبط با برق و انرژی

مشاغل مناسب برای استفاده از کلاه ایمنی برق mk6

مشاغل مناسب برای استفاده از کلاه ایمنی برق mk6-ایمنکس

کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 مانند سایر کلاه هترمن مدل mk6 کیفیت و استاندارد لازم را دارد. این کلاه از سر در برابر ضربات و برق ولتاژ بالا محافظت بسیار خوبی می کند. مشاغل مناسب برای استفاده از کلاه ایمنی برق mk6 شامل موارد زیر هستند:

 • تکنسین های برق
 • کارگران ساختمانی
 • کارگران صنعتی
 • کارگران در محیط های مرطوب

به طور کلی، مشاغلی که در معرض خطر برق گرفتگی قرار دارند، باید از این کلاه استفاده کنند. البته در کنار آن باید سایر اقدامات حفاظتی مانند استفاده از دستکش، لباس کار، کفش ایمنی و عینک ایمنی نیز رعایت شود.

ویژگی‌ های مهم کلاه ایمنی عایق برق

انواع مختلف از کلاه ایمنی، باتوجه به ویژگی هایی که دارند ممکن است کاربردهای متفاوتی داشته باشند. بر این اساس ویژگی های کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 عبارتند از:

 • جنس کلاه: ABS یک ماده پلاستیکی با مقاومت بالا در برابر ضربات است که در ساخت این نوع کلاه به کار می رود. این ماده در برابر ضربات ناشی از سقوط اجسام سنگین، برخورد با اشیا تیز و سنگین از سر محافظت می کند.
 • عایق الکتریکی: این کلاه باید عایق الکتریکی تا ولتاژ 2200 ولت را تحمل کند تا بتواند از ورود جریان برق به سر در صورت تماس کلاه با سیم های برق ولتاژ بالا جلوگیری کند.
 • نوار محافظ دور چشم: نوار کلاه ایمنی عایق مدل mk6 مانع ورود گرد و غبار و اشعه ماوراء بنفش به چشم ها می شود.
 • بند نگهدارنده داخلی: بند قابل تنظیم کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 باعث می شود که کلاه به خوبی بر روی سر قرار گیرد و از سر در برابر افتادن محافظت کند.
 • گیره های نصب گوشی های ایمنی: دو گیره کلاه ایمنی MK6 برای نصب گوشی های ایمنی است. این گیره ها به راحتی گوشی های ایمنی را در جای خود نگه می دارند.
 • دریچه های تهویه: دریچه های تهویه برای عبور هوا و خنک نگه داشتن سر است. با کمک همین ویژگی هنگام استفاده از کلاه کارگران احساس راحتی بیشتری دارند.
 • وزن سبک: وزن سبک کلاه ایمنی عایق برق مدل mk6 باعث می شود که کاربر هنگام استفاده از کلاه احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

در هنگام خرید تجهیزات ایمنی مانند کلاه مدل mk6 باید به ویژگی های آن دقت کنید. چرا که این نوع از کلاه هترمن، انواع مختلف دیگری هم دارد که ممکن است برای محیط هایی با خطر برق گرفتگی زیاد مناسب نباشند.  

چه زمانی باید کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 را تعویض کنیم؟

چه زمانی باید کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 را تعویض کنیم؟-ایمنکس

کلاه ایمنی عایق برق مدل mk6 دارای عمر مفیدی حدود 5 سال است. پس از گذشت این مدت، حتی اگر کلاه ایمنی آسیب دیده نباشد، باید آن را تعویض کنید. این کار به این دلیل است که مواد اولیه کلاه ایمنی با گذشت زمان فرسوده می شوند و ممکن است دیگر نتوانند از سر به طور موثر محافظت کنند.

کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 باید در صورت بروز هرگونه آسیب دیدگی، مانند ترک خوردگی، شکستگی، یا تغییر شکل، تعویض شود. همچنین، این کلاه ایمنی باید هر 5 سال یک بار، حتی اگر آسیب دیده نباشد، تعویض شود.

قیمت کلاه ایمنی عایق هترمن مدل mk6

رعایت نکات ایمنی در هنگام کار با برق، از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از کلاه ایمنی عایق برق، یکی از مهم‌ترین اقدامات ایمنی در این زمینه است.

قیمت این کلاه ایمنی مدل mk6 ، در بازار ایران، بسته به نوع فروشنده و شرایط بازار، متفاوت است. حتی قیمت کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 ، نسبت به سایر کلاه‌های ایمنی عایق برق موجود در بازار، در محدوده متوسط قرار دارد. اما خرید این کلاه ایمنی، با توجه به کیفیت و ویژگی‌های ایمنی که دارد، ارزش بسیار بالایی دارد.

خرید کلاه ایمنی عایق برق مدل mk6

خرید اینترنتی کلاه ایمنی یک روش آسان و سریع برای تهیه این تجهیزات ایمنی است. با خرید اینترنتی، می توانید از بین طیف گسترده ای از کلاه ایمنی ها، مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب و آن را با قیمت مناسب خریداری کنید. برای خرید اینترنتی کلاه ایمنی، می توانید از طریق فروشگاه های اینترنتی معتبر اقدام کنید.

اولین و مهم ترین نکته در هنگام خرید اینترنتی کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 ، انتخاب فروشگاه اینترنتی معتبر است. فروشگاه اینترنتی معتبر دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند و محصولات خود را با قیمت مناسب و کیفیت بالا ارائه می دهد.

سخن آخر برای کلاه عایق برق هترمن

در سراسر جهان، کلاه ایمنی یکی از مهم ترین انواع تجهیزات حفاظت ایمنی شغلی (HSE) محسوب می شود. این کلاه کارگاهی با ارتقای ایمنی در حین کار برای هر نوع کار ساختمانی و راهسازی قابل استفاده است.

کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 برای محافظت از سر در برابر ضربات و برق ولتاژ بالا استفاده زیادی می شود. با توجه به اهمیت این تجهیزات، لازم است که در هنگام خرید آن، به کیفیت و استاندارد بودن آن توجه کنید.

خرید تجهیزات ایمنی استاندارد می تواند تضمین خوبی برای حفظ جان و سلامتی بدن کاربران باشد و کارفرمایان باید به این موضوع توجه داشته باشند. چرا که خرید هر گونه تجهیزات غیراستاندارد برای محیط های کاری پرخطر، نه تنها باعث خسارت های جانی زیاد می شود، بلکه می تواند منجر به جریمه های سنگین برای کارفرمایان شود. برای همین توصیه می شود در صورت نیاز به خرید انواع تجهیزات ایمنی استاندارد، محصول مورد نیاز خود را از فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند ایمنکس خریداری کنید تا خیالتان بابت صرف هزینه و حفظ جان کاربران راحت باشد.

سوالات متداول در عایق برق هترمن مدل mk6

کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 در چه رنگبندی هایی وجود دارد؟

این کلاه ها در رنگ های مختلف تولید می شود. در نتیجه شما می توانید با توجه به نوع شغل و محیط کاری خودتان رنگ کلاه را انتخاب کنید.

آیا امکان خرید کلاه ایمنی عایق برق هترمن مدل mk6 به صورت عمده وجود دارد؟

بله! شما می توانید از فروشگاه اینترنتی ایمنکس، انواع تجهیزات مورد نیاز خود را به صورت تک و یا عمده خریداری کنید.

آیا محصولات کلاه ایمنی هترمن، گارانتی و یا ضمانت کالا را دارند؟

بله، کلیه محصولات و تجهیزات مربوط به شرکت هترمن، دارای ضمانت کالای مربوط به خود هستند.

مشخصات
ویژگی خاص
رچت دکمه ای فشاری | رچت آسان باز شو | رچت چرخشی ضربه گیر کف سر نوار تنظیم سایز (53 تا 64 سانتی متر) نوار عرقگیر پیشانی نوارهای نگهدارنده ابریشمی
جنس بدنه
abs
وزن
300 گرم
دارای استاندارد
EN 397 :2012 تاییدیه مرکز تحقیقات وزارت کار
ساخت کشور
ایران
مناسب برای
کارگاه های عمرانی و صنعتی
مقاوم در برابر
سقوط و ضربه
مدل
MK6 عایق برق
دارای قابلیت گردش هوا
ندارد
جنس پارچه
ابریشم
لبه
دارد
قابلیت نصب تجهیزات
شیلد, چراغ قوه پیشانی, گوشی رو کلاهی, بند زیر چانه
مورد تایید
دارای استانداردهای مرکز تحقیقات ایران، استاندارد ANSI آمریکا و استاندارد CE - EN اروپا می باشد
لوازم جانبی
بند زیر چانه بند یدک کلاه
مناسب برای کار در ارتفاع
هست
عایق برق
هست
بند
دارد