ناموجود
ناموجود
ناموجود
ناموجود
ناموجود

عینک دودی تک پلاست

تماس برای قیمت

توضیحات دسته بندی

شیلد صورت (Face Shield) با طراحی و ساختارهای مختلف، کاربردهای متفاوتی دارد. کلاه شیلد دار محافظت صورت از پلاستیک شفاف متصل به نواری که روی پیشانی قرار می گیرد ، ساخته شده است. استفاده از آنها در حین انجام کارهای پرخطر، برای محافظت از قسمت های مختلف صورت الزامی است.

کلاه شیلددار نوعی تجهیزات محافظ شخصی (PPE) است محسوب می شود که می تواند از صورت کاربران در برابر هر گونه خطر احتمالی ناشی از عوامل فیزیکی، انرژی یا تشعشع، پاشش شیمیایی یا خطرات بیولوژیکی جلوگیری کند.

به طور کلی، ساختار انواع شیلد صورت به گونه ای است که از یک هدبند که سپر را روی سر پوشنده نگه می دارد و همچنین یک مانع صاف یا خمیده (سپر) که از رسیدن خطرات به پوشنده جلوگیری می کند، تشکیل می شود. در بسیاری از موارد، سپر با استفاده از لولای به هدبند متصل می شود که نحوه استفاده از آن را راحت تر می کند.

اما دستورالعمل های استفاده از کلاه شیلددار محافظت از صورت چیست؟ انواع مختلف آن کدامند؟ بهترین برند از کلاه شیلددار محاظت صورت را از کجا خریداری کنیم؟ اینها چالش هایی است که اکثر افراد در هنگام خرید شیلد صورت با آن روبرو هستند. برای همین ما سعی کرده ایم در این مقاله از ایمنکس، هر آنچه که باید در مورد شیلد صورت بدانید را مورد بررسی قرار دهیم تا شما دوست عزیز با اطلاعات کاملتری بتوانید برای خرید محصول خود تصمیم گیری کنید.

کاربرد شیلد صورت

احتمال بروز خطرات مختلف ناشی از عوامل فیزیکی، شیمیایی و غیره در محیط های کاری پرخطر ثابت می کند که کاربران باید برای جلوگیری از آسیب های احتمالی از یکسری تجهیزات ایمنی استفاده کنند. یکی از مهمترین آنها شیلد محافظت صورت است. در محیط های کاری با خطرات احتمالی زیر، استفاده از کلاه شیلددار محافظت صورت می تواند از آسیب های جدی زیادی جلوگیری کند:

 • زباله های پرتابی، مانند گرد و غبار ایجاد شده توسط اره های زنجیری
 • خطرات پاشش، مانند پاشش مواد شیمیایی
 • گرمای شدید در جوشکاری و تعمیر و نگهداری کوره
 • خطرات الکتریکی
 • خطرات ضربه با سرعت بالا، که اغلب در هنگام تخریب تجهیزات و پرتاب اجسام به فضا رخ می دهند.

در شرایطی که محیط کاری شما با بروز هر یک از این خطرات همراه است، باید از کلاه شیلد دار محافظت صورت در حین کار استفاده کنید. چرا که در برخی شرایط آسیب های ناشی از این عوامل می تواند منجر به بروز خسارت های سنگین و حتی جبران ناپذیر جانی شود.

استانداردهای کلاه شیلددار صورت

طبق استانداردهای محیط کار، استفاده از شیلد صورت برای محافظت از چشم یا صورت در هر محیط کاری که کارگر را در معرض خطرات چشمی یا صورت ناشی از پرواز ذرات، فلز مذاب، مواد شیمیایی مایع، اسیدها یا مایعات سوزاننده، گازها یا بخارات شیمیایی، یا تابش نور بالقوه مضرالزامی است. اما در خرید و انتخاب کلاه ایمنی باید به برخی از مهمترین استانداردها و گواهی نامه های آنها توجه کنید. چرا که تولیدکنندگان انواع کلاه شیلد دار موظف به رعایت استانداردهای لازم برای ساخت و طراحی انواع کلاه شیلددار هستند که مهمترین آنها عبارتند از:

استاندارد OSHA

استاندارد OSHA به اداره ایمنی و بهداشت حرفه‌ای آمریکا مربوط می شود که مسئول نظارت بر استانداردهای ایمنی و بهداشت حرفه‌ای در محیط کار است. طبق این استاندارد، در طراحی و ساخت کلاه شیلددار محافظت صورت از نظر ایمنی و بهداشت و محافظت مناسب در برابر انواع خطرات، باید یکسری قوانین و نکات رعایت شود.

استاندارد ANSI

استاندارد ANSI به انجمن ملی استانداردها آمریکا ارتباط دارد که مسئول تعیین استانداردهای مختلف است. استانداردهای ANSI نیز به منظور ارتقاء ایمنی و کارایی تجهیزات مختلف در محیط کار ایجاد شده‌اند. این استاندارد محصول را از نظر ایمنی کار و فنی مورد تایید قرار می دهد.

در هنگام استفاده از شیلد صورت به این موضوع توجه داشته باشید که سپر باید از قسمت جلوی چانه ، تا گوش به صورت جانبی امتداد داشته باشد. به نحوی که هیچ فاصله ای در بین پیشانی و سرپیچ محافظ ایجاد نشود. برای انتخاب و استفاده از یک کلاه شیلددار محافظت صورت مناسب، توصیه می‌شود که همواره به استانداردها و دستورالعمل‌های مربوطه از سوی OSHA و ANSI توجه ویژه داشته باشید تا بتوانید بهترین کلاه شیلددار را برای محافظت از صورت خودتان تهیه و خریداری کنید.

شیلد کلاه ایمنی-ایمنکس

مزایای استفاده از کلاه شیلددار صورت

استفاده از شیلد محافظ صورت (Face Shield) در محیط کار و سایر شرایطی که خطرات ممکن است به چشم‌ها یا صورت افراد وارد شود، مزایای زیادی دارد. برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

 • حفاظت از چشم‌ها و صورت: شیلد محافظ صورت مانع ورود ذرات معلق، گرد و غبار، قطرات مایعات، بخارات شیمیایی و سایر خطرات ممکن به چشم‌ها و صورت فرد می‌شود. این حفاظت از ابتدایی‌ترین و مهم‌ترین مزایای استفاده از کلاه شیلددار محافظ صورت است.
 • راحتی استفاده: بسیاری از کلاه شیلددار های محافظ صورت از مواد سبک و شفاف ساخته شده‌اند که به کاربر اجازه می‌دهند بدون مشکل در محیط کار یا در تعامل با دیگران از آن استفاده کنند. این ویژگی باعث می‌شود که افراد بتوانند به راحتی آن را به مدت طولانی بپوشانند.
 • دید بیشتر: معمولاً کلاه شیلددار های محافظ صورت از مواد شفاف ساخته شده‌اند که دید بهتری به کاربر ارائه می‌دهند. این ویژگی مهم است، زیرا افراد در حین انجام کار باید بتوانند به طور کامل محیط کار یا فعالیت‌های خود را ببینند.
 • مقاومت در برابر ضربه: بسیاری از کلاه شیلددار های محافظ صورت از موادی ساخته شده‌اند که مقاومت خوبی در برابر ضربه دارند. این ویژگی می‌تواند از آسیب به صورت و چشم‌ها در مواجهه با خطرات فیزیکی مختلف جلوگیری کند.
 • استفاده مجدد: بسیاری از مدل‌های کلاه شیلددار محافظ صورت قابل شستشو و استفاده مجدد هستند، که این ویژگی به کاربر امکان می‌دهد هزینه‌های مرتبط با تجهیزات ایمنی را کاهش دهد.
 • حفاظت از صورت در برابر امواج و اشعه: برخی از شیلد محافظ صورت می‌توانند حتی از امواج فراصوتی یا اشعه مضر محافظت کنند، که در برخی محیط‌های کاری این ویژگی می‌تواند حائز اهمیت باشد.

استفاده از کلاه شیلددار محافظ صورت، به کاربران اجازه می‌دهد به صورت ایمن‌تر و با اطمینان بیشتر در مواجهه با خطرات محیط کار یا شرایط دیگر فعالیت کنند.

هد شیلد صورت-ایمنکس

انواع شیلد محافظت صورت و کاربردهای آن

کلاه شیلددار های محافظت صورت با توجه به نوع ساختارهای خود، کاربردهای متفاوتی دارند. برهمین اساس برخی از مهمترین انواع شیلد محافظت از صورت عبارتند از:

شیلد محافظ صورت جوشکاری-ایمنکس

هد شیلد محافظ صورت

به طور کلی، هد کلاه شیلددار محافظ صورت یک تجهیز ایمنی است که به صورت مستقیم بر روی سر قرار می‌گیرد. این کلاه شیلددار محافظت صورت از یک شیشه یا پلاستیک شفاف تشکیل می شود. این کلاه شیلددار ها عمدتاً برای حفاظت از چهره و چشم‌ها در مقابل قطرات مایعات، گرد و غبار، و ذرات معلق در هوا استفاده می‌شوند. هد کلاه شیلددار ‌ها به ویژه در صنایع پزشکی، دندان‌پزشکی کاربردهای بسیار زیادی دارند. فرق بین کلاه شیلددار صورت و هد، به قسمت هد یا سربند آن مربوط می شود که از بروز آسیب از بالای سر جلوگیری می کند.

کلاه ماسک جوشکاری

یکی دیگر از تجهیزات ایمنی مربوط به کلاه شیلددار محافظت صورت، کلاه ماسک جوشکاری است. این محصول از جنس مقاوم به حرارت و شرایط سخت ساخته می شود. از ماسک یا کلاه شیلددار محافظ صورت جهت حفاظت از چشم‌ها و صورت در مقابل جوش و اشعه مخرب جوشکاری استفاده می‌شود. کلاه ماسک جوشکاری به دلیل قابلیت مقاومت در برابر حرارت و ذرات جوش، جزو تجهیزات ضروری جهت ایمنی کارگران در صنعت جوشکاری است که خرید انواع باکیفیت و استاندارد آن می تواند تاثیر بسیار زیادی در حفظ سلامت کاربران داشته باشد.

شیلد محافظ صورت پزشکی

شیلد صورت پزشکی یک تجهیز ایمنی است که به طور خاص برای حفاظت از پرسنل پزشکی در برابر قطرات مایعات و انتقال عفونت‌ها طراحی شده است. این کلاه شیلددار ها اغلب از مواد شفاف و ساختارهایی با طراحی مناسب برخور هستند تا کارکنان به راحتی بتوانند در مراجعه به بیماران و انجام فعالیت‌های پزشکی با ایمنی بالا فعالیت کنند. کلاه شیلددار محافظ صورت پزشکی علاوه بر حفاظت از چهره، امکان ارتباط صوتی و بصری را نیز حفظ می‌کند.

هر یک از این تجهیزات ایمنی، بسته به نیازهای خاص محیط کار یا فعالیت، از ویژگی‌ها و ساختارهای مختلفی برخوردارند که به ایمنی فرد کمک می‌کنند. برای همین بهتر است در هنگام خرید انواع تجهیزات و کلاه شیلددار های محافظت صورت به محیط های شغلی و نوع نیاز خود توجه کنید. چرا که فرق های بسیار زیادی در کلاه شیلددار صورت و هد کلاه شیلددار آن وجود دارد.

جزئیاتکلاه شیلددار صورتهد شیل صورت
ساختاردارای کش یا رگلاژ و عرق گیر پیشانیقابلیت اتصال به کلاه ایمنی
ویژگی اصلیمجهز به تجهیزات اضافیجنس قسمت هد از پلاستیک ABS و جنس کلاه شیلددار از پلی کربنات و جنس ضد خش
مقاومت و استانداردمقاوم در برابر ذرات با با سرعت ۱۲۰ متر بر ثانیه، دمایی بین -۵ تا ۵۵ درجه سانتی‌گراد، پاشش مایعات و مواد مذابمقاوم در مقابل پرتاب براده، پاشیدن مواد مذاب، تابش اشعه‌های مضر

انواع برندهای معتبر کلاه شیلد محافظ صورت

همیشه توصیه می شود که در هنگام خرید و انتخاب انواع کلاه شیلددار محافظت از صورت، به کیفیت آن توجه کنید. اما اکثر افراد در انتخاب برند مناسب با چالش روبرو می شوند. ضمن اینکه شناخت برندهای معتبر در بازارهای پر رقابت تاحدود زیادی ممکن است کمی پیچیده باشد.

اما برخی از مهمترین برندهای معتبر کلاه شیلددار محافظت صورت عبارتند از:

 1. شیلد محافظ صورت هترمن
 2. کلاه شیلد دار بلوایگل
 3. شیلد کاناسیف
 4. شیلد محافظ صورت اخوان مدل سفید
 5. کلاه شیلددار تک پلاست دور آلمینیوم

هر یک از این کلاه شیلددار ها، با توجه به ساختارها و ویژگی هایشان، کاربردهای متفاوتی دارند. که برای شناخت بهتر از آنها می توانید به صفحه کلاه شیلددار و عینک های ایمنی ایمنکس مراجعه کنید.

قیمت هد و شیلد محافظ صورت

در هنگام خرید کلاه شیلددار محافظت صورت به این نکته توجه کنید که قیمت هد کلاه شیلددار و کلاه شیلددار محافظ صورت بستگی به عوامل مختلفی دارد و بر اساس این عوامل قیمت انواع هد کلاه شیلددار و کلاه شیلددار محافظت صورت ممکن است تاحدودی با هم متفاوت باشد. در کل، عوامل زیر می‌توانند تأثیرگذار بر قیمت این تجهیزات ایمنی باشند:

 • نوع و کیفیت مواد ساخت: نوع موادی که برای ساخت هد کلاه شیلددار یا کلاه شیلددار محافظ صورت استفاده می‌شود، تأثیر زیادی بر قیمت کلاه شیلددار صورت دارد. مثلاً، اگر از مواد با کیفیت بالا یا پلاستیک‌های خاص و مقاوم در برابر ضربه استفاده شود، قیمت آن ممکن است تا حدود زیادی افزایش پیدا کند.
 • توانایی مقاومت در برابر خطرات خاص: استفاده از تجهیزاتی که قابلیت مقاومت در برابر خطرات خاصی نظیر امواج فراصوتی، اشعه مضر یا جوشکاری را دارا هستند، می تواند در افزایش قیمت کلاه شیلددار موثر باشند.
 • طراحی و ساختار تجهیز: طراحی خاص و ساختار منحصر به فرد تجهیزات ایمنی نیز می‌تواند در قیمت کلاه شیلددار محافظت صورت تأثیر گذار باشد. تجهیزات با طراحی‌های خاص یا ویژگی‌های ارتقاء یافته، ممکن است گران‌تر باشند.
 • برند و سازنده: محصولات از برندها و سازندگان مختلف با کیفیت‌ها و استانداردهای متفاوتی عرضه می‌شوند. برندهای معتبر و معروف ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند.

باتوجه به انواع مختلفی از شیلد محافظت صورت با قیمت های متفاوت، توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت انواع کلاه شیلددار های صورت با فروشگاه های معتبری مانند ایمنکس تماس بگیرید. همچنین، در زمان های و در بازارهای مختلف، قیمت‌ها ممکن است متغیر باشند.

شیلد محافظت صورت پزشکی-ایمنکس

بهترین نکات برای خرید کلاه شیلد صورت

خرید شیلد صورت ارزان و بی کیفیت ممکن است کارایی لازم را نداشته باشد و نتواند از آسیب های احتمالی در حین کار جلوگیری کند. پس در هنگام خرید کلاه شیلددار و هد شیل صورت باید به عوامل زیادی دقت کنید که مهمترین آنها عبارتند از:

 • قبل از خرید کلاه شیلد دار محافظت صورت مطمئن شوید که کلاه شیلددار محافظ صورت مورد نظر شما با استانداردهای ایمنی مرتبط سازگار است. این استانداردها به اطمینان از کیفیت و کارایی محصول کمک می‌کنند.
 • بررسی کنید که کلاه شیلددار از مواد مقاوم و شفاف ساخته شده باشد. موادی مانند پلاستیک های مقاوم در برابر ضربه یا پلی‌کربنات ممکن است برای مقاومت در برابر خطرات فیزیکی بهتر باشند.
 • کلاه شیلددار باید دارای سیستم‌های تنظیم آسان باشد که به راحتی بتوانید از آنها استفاده کنید. تنظیمات راحت و سریع می‌توانند در استفاده روزانه موثر باشند.
 • مطمئن شوید که شیلد محافظ صورت که انتخاب می‌کنید، وزن مناسبی دارد تا از راحتی استفاده برخوردار باشد. کلاه شیلددار های سبکتر و با ساختارهای طراحی مناسب، به شما امکان حرکت آزادتر و راحت‌تر را می‌دهند.
 • برخی از مدل‌های کلاه شیلددار ، قابلیت تعویض فیلم یا لایه شفاف را دارند. این ویژگی می‌تواند در صورت خراشیده یا آسیب کلاه شیلددار ، امکان تعویض آسان را فراهم کند.
 • اگر نیاز به حفاظت خاصی نظیر مقاومت در برابر امواج فراصوتی یا اشعه مخرب دارید، مطمئن شوید که کلاه شیلددار انتخابی این نیازها را پوشش می‌دهد.
 • مطمئن شوید که کلاه شیلددار انتخابی به اندازه کافی بزرگ است تا تمام صورت را بپوشاند و حفاظت کامل فراهم شود. ضمن اینکه توجه به راحتی نظافت و استریلیت کلاه شیلددار محافظ صورت نیز مهم است، به‌ویژه اگر در محیط پزشکی از آن استفاده می کنید.

با رعایت این نکات و توجه به نیازهای خاص خود، می‌توانید کلاه شیلددار محافظ صورت مناسبی را برای حفاظت از خود در مواجهه با خطرات محیط کار انتخاب کنید.

سخن آخر برای شیلد محافظ صورت

استفاده از کلاه شیلددار صورت، یک وسیله زیبایی و ظاهری در محیط کار نیست! کارایی و عملکرد آن خیلی مهم تر و باارزش تر از یک وسیله تزئینی است. چرا که استفاده از کلاه شیلددار محافظت صورت در محیط های کاری پرخطر می تواند از بروز آسیب های جدی و حتی جبران ناپذیر جلوگیری کند.

ضمن اینکه در خرید و انتخاب آن باید فاکتور و عوامل زیادی را درنظر بگیرید. انواع تجهیزات ایمنی ممکن است کیفیت لازم برای جلوگیری از آسیب های احتمالی را نداشته باشند. پس در هنگام خرید، برای یک سرمایه گذاری مطمئن و خرید بی عیب و نقص خود بهتر است محصول مورد نظر خود را از فروشگاه های معتبری مانند ایمنکس خریداری کنید تا از کیفیت محصول و قیمت آن مطمئن باشید.

کلاه شیلددار های عرضه شده در فروشگاه ما از مواد مقاوم در برابر ضربه و شفاف ساخته شده‌اند، تا برای شما حفاظت مطمئن و دید واضح را در مواجهه با هرگونه خطر فراهم کنند. با توجه به تنوع مدل‌ها و امکان تنظیم آسان، این کلاه شیلددار ها برای حوزه‌های کاری مختلف از جمله صنایع پزشکی، جوشکاری، ساخت و ساز مناسب هستند. از مزیت‌های خرید از فروشگاه ما می‌توان به تحویل سریع، خدمات مشاوره ماهر و قیمت مناسب اشاره کرد. پس اگر به دنبال یک خرید مطمئن هستید، همین الان با ایمنکس تماس بگیرید.

سوالات متداول در کلاه شیلد دار محافظت صورت

1. اجزاء تشکیل دهنده کلاه شیلددار کدامند؟

انواع مختلف کلاه شیلددار محافظ صورت از دو بخش ویزور که صورت را می پوشاند و پیشانی بند یا تسمه برای نگه داشتن ویزور ساخته می شوند.

2. مهمترین ویژگی های یک شیلد صورت باکیفیت چیست؟

یک کلاه شیلددار محافظ صورت باید هد رگلاژ داشته و کاملا ضد خش باشد، ضمن اینکه در حین انجام کار شل نشود.

3. آیا امکان خرید شیلد محافظ صورت به صورت عمده در ایمنکس وجود دارد؟

بله! ایمنکس برای کسب رضایتمندی حداکثری مشتریان خود، شرایط خرید انواع محصولات را به صورت تکی و عمده فراهم کرده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.