استاندارد لباس جوشکاری و ویژگی های لباس کار برای جوشکاری

1402 مهر 8, شنبه
استاندارد لباس جوشکاری و ویژگی های لباس کار برای جوشکاری

در هنگام انجام فعالیت‌های جوشکاری استفاده و خرید لباس جوشکاری طبق استاندارد و دستورالعمل‌های خاص آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند تاثیر زیادی در حفظ سلامت جوشکاران داشته باشد. جوشکاری، یکی از فعالیت‌های صنعتی است که با بروز خطرات احتمالی بسیار زیادی برای کارگران همراه است. چون در این فرآیند، از انرژی حرارتی بالا برای ذوب کردن و اتصال دادن مواد فلزی استفاده می‌شود.

نورهای ساطع شده در حین جوشکاری قوی هستند و می‌توانند به چشم‌های جوشکاران آسیب جدی وارد کنند. ضمن اینکه پرتاب قطره‌های آهن و آرگون هنکام جوشکاری به پوست ممکن عوارض و آسیب هایی را به همراه داشته باشد. برای همین انتخاب و خرید لباس جوشکاری مناسب و مطابق با استاندارد، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند محافظ مناسب و مطمئنی برای جان و سلامت جوشکاران باشد. در این مقاله از ایمنکس با استاندارهای لباس جوشکاری بیشتر آشنا خواهید شد.

آشنایی با استانداردهای لباس جوشکاری

انواع مختلفی از لباس جوشکاری، استاندارد و ویژگی‌های خاصی را دارند. این استانداردها معمولاً توسط تخصصی‌ترین افراد در صنعت جوشکاری تعیین می‌شوند تا ریسک‌ها و خطرات را به حداقل برسانند. به عنوان مثال، لباس کار جوشکاری باید مقاومت در برابر حرارت، جرقه‌ها، اشعه UV و IR، راحتی، و دوام را داشته باشد تا جوشکاران را از همه جهات محافظت کند. اما لباس کار جوشکاری چیست؟ چه ویژگی‌ها و استانداردی را باید داشته باشند؟ لباس کار جوشکاری استاندارد را از کجا بخریم؟ ما در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعات صفر تا صد مربوط به نحوه استفاده، انتخاب و خرید لباس جوشکاری را بررسی کنیم. پس اگر قصد خرید لباس کار جوشکاری دارید، قبل از انتخاب خود این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

آشنایی با استانداردهای لباس جوشکاری-ایمنکس

لباس جوشکاری چیست؟

مهمترین نکته در خرید لباس جوشکاری انتخاب و استفاده لباس کار جوشکاری با استانداردهای مناسب است تا کارگران را در معرض خطرات جوشکاری محافظت کند و آسیب‌های احتمالی را به حداقل برساند. لباس جوشکاری عمدتاً از مواد ضخیمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ (جین و کتان) ساخته می‌شوند. چون این لباس‌ها باید مقاومت در برابر حرارت، جرقه‌ها، و اشعه‌های مضر را داشته باشند. فرم لباس کار جوشکاری نیز از نوع یکپارچه است تا کارگران را به طور کامل بپوشاند و از آنها در برابر خطرات احتمالی مانند جرقه‌های جوشکاری، حرارت و اشعه‌های خطرناک محافظت کند.

ویژگی های لباس کار جوشکاری

در هنگام انتخاب و خرید لباس جوشکاری باید به دنبال برخی ویژگی‌های اصلی در آنها باشید که استاندارد لباس جوشکاری در طراحی و ساخته آنها رعایت شده باشد. برخی از مهمترین ویژگی های لباس کار جوشکاری عبارتند از:

 • مقاومت در برابر حرارت: خطر بروز حرارت زیاد در جوشکاری یکی از مهمترین موارد در هنگام جوشکاری است. برای همین جنس لباس جوشکاری باید به گونه ای انتخاب شود که مقاومت کافی در برابر حرارت را داشته باشد تا جوشکار را از آسیب‌های حرارتی محافظت کند.
 • مقاومت در برابر جرقه‌ها: جوشکاری با تولید جرقه‌های زیاد همراه است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند خطرناک باشند. بنابراین، یکی از مهمترین ویژگی لباس جوشکاری استاندارد این است که بتوانند از نفوذ جرقه با پوست جلوگیری کنند.
 • مقاومت در برابر اشعه UV و IR:اشعه‌های مضر UV و IR نیز در جوشکاری تولید می‌شود. طبق استاندارد لباس جوشکاری، جنس آنها باید به گونه ای باشد تا اجازه نفوذ این اشعه‌های مضر به بدن را ندهند و بتوانند از نفوذ آنها جلوگیری کنند.
 • سبک و جلوگیری کننده از عرق زیاد: طراحی و دوخت لباس جوشکاری باید استاندارد و سبک باشد تا جوشکار به راحتی بتواند از آنها استفاده و با آنها کار کند. ضمن اینکه از عرق کردن بیش از حد جوشکار جلوگیری کند.
 • دوام و مقاومت در برابر آسیب‌های مکانیکی : لباس جوشکاری باید دوام و استحکام لازم را داشته باشد و در برابر آسیب‌های مکانیکی نیز مقاومت کند.

پس در انتخاب لباس برای جوشکاری باید به ویژگی و استانداردهای آن توجه کنید. خرید لباس بی کیفیت و ارزان قیمت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند سلامت شما را با خطرات زیادی مواجه کند که در برخی مواقع جبران آنها امکان پذیر نیست.

 

ویژگی های لباس کار جوشکاری-ایمنکس

 

انواع لباس جوشکاری چیست؟

انواع لباس جوشکاری بر اساس مواد تشکیل دهنده و ویژگی های ایمنی در بازار وجود دارند. اما در کل، لباس جوشکاری و ریخته گری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند شامل اجزاء مختلفی مانند بالاپوش، شلوار، ماسک و عینک مخصوص جوشکاری، کلاه ایمنی، کفش و دیگر تجهیزات حافظتی است.

معمولا تقسیم بندی انواع لباس جوشکاری به صورت زیر درنظر گرفته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود:

بر اساس فرمبر اساس مواد تشکیل دهنده و جنس آنها
لباس کامل یا سرهمی
جلیقه جوشکاری
لباس کاپشن و شلوار جوشکاری
لباس جوشکاری آرگون
لباس جوشکاری چرم
جوشکاریco2

ویژگی های انواع لباس جوشکاری

برخی از مهمترین ویژگی های هر یک از انواع لباس برای جوشکاری عبارتند از:

 • لباس کار سرهمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جوشکاری (Coveralls) کاملا یکپارچه و یک دست طراحی و دوخته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. برای هیمن از تمام بدن جوشکاران محافظت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. این لباس‌ها معمولاً دارای کلاه جوشکاری نیز هستند.
 • جلیقه جوشکاری (Welding Jacket) که معمولاً به صورت یک پیش بند استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. آنها از مواد مقاوم در برابر حرارت و جرقه‌ها ساخته شده‌اند و اغلب دارای جیب‌هایی برای ابزارهای جوشکاری هستند.
 • لباس کاپشن و شلوار جوشکاری (Welding Coat and Pants) که به صورت کاپشن و شلوار جداگانه طراحی شده و معمولاً در محیط‌هایی با دماهای بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • لباس جوشکاری آرگون با جنس کتان پنبه، کاربرد خاصی در جوشکاری با آرگون دارد و نسبتا سبک و قابل تنفس هستند که اجازه نفوذ هوا را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد.
 • لباس جوشکاری چرم برای مواردی که خطر حرارت زیاد وجود دارد مانند جوشکاری بالای سر مناسب است. لباس چرم جوشکاری دوام و استحکام زیادی دارد و در برابر گرما و آتش جوشکاری لباس مناسبی شناخته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.
 • لباس جوشکاری CO2 به عنوان یک محصول مخصوص جوشکاری با فرآیند جوشکاری CO2 (Carbon Dioxide Welding) یا به نام دیگر جوشکاری MIG/MAG استفاده می‌شود. مقاوم بودن در برابر گرما و جرقه‌های جوشکاری در آنها بسیار مهم است تا کارگران را در مقابل حرارت و پرتاب جرقه‌ها محافظت کند. این لباس‌ها باید به طور کامل بدن کارگران را بپوشاند.

هنگام انتخاب لباس جوشکاری، باید به استانداردها، مواد ساخت، و ویژگی‌های ایمنی مرتبط با نوع کار جوشکاری خود توجه داشته باشید.

لباس کار جوشکاری از چه جنس پارچه و الیافی تولید می‌شود؟

جنس و الیاف مورد استفاده در طراحی و دوخت لباس های جوشکاری ممکن است از مواد طبیعی و یا مصنوعی و یا ترکیبی از این دو باشد. به نحوی که هر چه میزان الیاف مصنوعی در لباس بیشتر باشد، باعث کاهش مقاومت لباس در برابر آتش و حرارت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. برای همین لباس کار جوشکاری مصنوعی ممکن است خیلی راحت آتش بگیرند و باعث سوختگی پوست شوند.

اما اکثر لباس جوشکاری باکیفیت از الیاف جین، پنبه، چرم و پشم ساخته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. وقتی الیاف طبیعی مانند پنبه در ترکیب پارچه‌ها بیشتر باشند، مقاومت در برابر حرارت، سرمای زیاد، و حتی آتش آنها بسیار بیشتر است، حتی تبادل حرارت بهتری دارند.

لباس مخصوص جوشکاری شامل چه مواردی است؟

لباس مخصوص جوشکاری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند شامل تجهیزات و وسایل حفاظتی زیادی باشد که استانداردهای مربوط به جوشکاری، جوشکاران را موظف به استفاده از آنها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. کامل ترین لیست مربوط به لباس‌های مخصوص جوشکاری با توجه به اهمیت و مزایای استفاده از آنها عبارتند از:

بخشی از بدنتجهیزات
چشم و صورتکلاه ایمنی، عینک جوشکاری
سیستم تنفسیماسک تنفسی جوشکاری
پوست در معرض دید (به غیر از پا، دست و سر)لباس و پیش بند مقاوم در برابر آتش/شعله
گوش - شنواییگوش بند، گوش گیر جوشکاری
پا و دستچکمه، دستکش جوشکاری
پوستآستین های جوشکاری
پوست بدنسرهمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جوشکاری
پوست بدنپیراهن جوشکاری
ساق پاساق پوش جوشکاری

انواع تجهیزات جوشکاری ممکن است با کیفیت مختلف و در جنس های متنوع در بازار موجود باشند. اما لباس جوشکاری مناسب و باکیفیت مورد نیاز خود را بهتر است از فروشگاه های معتبر مانند ایمنکس خریداری کنید تا هم از کیفیت محصولات خود مطمئن باشید، هم از محفظت پوست و سلامت تان در برابر جرقه های سوزان و خطرناک جوشکاری.

 

لباس مخصوص جوشکاری شامل چه مواردی است-ایمنکس

 

نحوه محافظت لباس مخصوص جوشکاری از وقوع جراحات و سوختگی

هر یک از انواع تجهیزات در لباس جوشکاری به نحوی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند از وقوع جراحات و سوختگی در حین جوشکاری جلوگیری کنند. برخی از مهمترین موارد آن عبارتند از:

تجهیزاتنحوه محافظت لباس مخصوص جوشکاری از وقوع جراحات و سوختگی
کلاه ایمنی، عینک جوشکاری
 • محافظت در برابر تابش - تشعشع
 • محافظت در برابر ذرات پرتابی، باله
 • محافظت در برابر سرباره داغ، جرقه
 • محافظت در برابر نور شدید
 • محافظت در برابر تحریک و سوختگی شیمیایی
ماسک تنفسی جوشکاریمحافظت در برابر دود و اکسیدها
لباس و پیش بند مقاوم در برابر آتش/شعله
  • محافظت در برابر گرما، آتش سوزی
  • محافظت در برابر سوختگی
  • محافظت در برابر تابش - تشعشع

نکات: پیش بندها نباید سرآستین داشته باشند، پیراهن‌ها باید روی جیب‌ها یا نوار بسته شوند.

گوش بند، گوش گیر جوشکاریگوش بند مقاوم در برابر آتش در جایی که احتمال پرش یا پاشیده شدن جرقه به سمت گوش وجود داشته باشد، کاربرد دارد.
چکمه، دستکش جوشکاری
 • محافظت در برابر شوک الکتریکی
 • محافظت در برابر حرارت
 • محافظت در برابر سوختگی
 • محافظت در برابر آتش سوزی ها
آستین جوشکاریآستین جوشکاری فقط از بازوهای جوشکار محافظت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.
سرهمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جوشکاریاین اقلام شبیه به کت و شلوار متصل به هم اما گشادترهستند که کل بدن کارگر را به جزء گردن، سر و پاها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پوشاند.
پیراهن جوشکاریپیراهن جوشکاری ها از یقه تا خط کمر امتداد دارند و در عین حال آستین هایی برای محافظت از بازوهای جوشکار در برابر آتش دارند.
ساق پوش جوشکاریساق‌ها، غلاف‌هایی هستند که فقط برای محافظت از ساق پا ساخته شده‌اند. جین، رایج‌ترین ماده برای ساق پوش جوشکاری است و معمولاً با مکانیزمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مانند بند فنری یا نوار چسب بسته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند.

نکات مهم در استفاده از لباس کار جوشکاری

یکی از مهمترین موارد در هنگام جوشکاری، نحوه استفاده از لباس کار مخصوص جوشکاری است. چرا که هر گونه پارگی و ایراد در لباس های جوشکاری ممکن است باعث آسیب به بدن و به خطر انداختن سلامت جوشکاران شود. برای همین باید نکات مهم در استفاده از لباس کار جوشکاری را بشناسید که مهمترین آنها عبارتند از:

 • استفاده از دستکش‌های حرارتی مقاوم در برابر حرارت
 • استفاده از پوشش‌های گوش برای کاهش صدای ناشی از فرایند جوشکاری
 • تعویض لباس های جوشکاری پاره و یا سوراخ شده با لباس های جدید
 • پوشیدن کفش‌های مخصوص جوشکاری با سطح ضد لغزش و مقاومت در برابر حرارت
 • استفاده از ماسک و عینک محافظ کننده در برابر گرد و غبار و اشعه‌های مضر ناشی از فرایند جوشکاری
 • جلوگیری از آغشته شدن لباس کار جوشکاری به هرگونه آلودگی مانند روغن، گریس و سایر آلاینده های قابل اشتعال

عدم رعایت هر یک از این نکات می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند باعث بروز خسارت های جدی برای سلامتی شما شوند. پس استفاده از تجهیزات جوشکاری و نحوه نگهداری از آنها را نادیده نگیرید.

 

 نکات مهم در استفاده از لباس کار جوشکاری-ایمنکس

 

انواع استاندارد لباس کار جوشکاری

اگر حفظ سلامتی در حین کار جوشکاری برای‌تان اهمیت دارد، رعایت استانداردهای لازم در انتخاب و نحوه استفاده از لباس کار جوشکاری یکی دیگر از نکات مهم و موثری است که باید به آن توجه کنید. چون جوشکاری یکی از مشاغل پرخطری است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند کل بدن یک جوشکار را تحت فشار قرار دهد. پس به عنوان یک جوشکار باید مهمترین استاندارد لباس کار جوشکاری را بشناسید

 • استاندارد EN ISO 11611: در مورد لباس کار جوشکاری استاندارد EN ISO 11611 به رعایت حداقل دستورالعمل‌های مربوط به شغل جوشکاری مربوط می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. لباس‌های جوشکاری که استاندارد EN ISO 11611 را دارند می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند از پوست و بدن جوشکاران در برابر جرقه‌های فلز مذاب و شعله‌ها جلوگیری کنند و برای پوشش کل بدن مناسب هستند.
 • استاندارد EN ISO 11612: لباس‌های جوشکاری با استاندارد EN ISO 11612 در برابر آتش و گرما مقاوم هستند، اما این استاندارد بیشتر برای لباس‌های ایمنی اختصاصی تر درنظرگرفته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود که ممکن است از سر و دست جوشکاران محافظت نکند.
 • استاندارد HSE: جنس پارچه مورد استفاده در لباس کار جوشکاری باید مقاومت لازم در برابر پارگی و چروکیدگی را داشته باشد. برای همین داشتن استاندارد HSE در لباس کار جوشکاری به کیفیت جنس پارچه لباس اشاره دارد.
 • استاندارد EN 342: رعایت استاندارد EN 342 در لباس کار جوشکاری نشان دهنده مقاوم بودن آنها در برابر سرما و شرایط آب وهوایی نامساعد است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند محافظت از سلامت بدن جوشکاران در هوای سرد را تضمین کند.

نکات مهم به هنگام انتخاب و خرید لباس کار جوشکاری

خرید لباس کار جوشکاری مناسب و باکیفیت، یعنی تضمین سلامتی حداکثری از جان یک جوشکار. پس در هنگام خرید لباس کار جوشکاری باید به برخی از مهمترین نکات برای انتخاب یک لباس مناسب و مطمئن جوشکاری توجه داشته باشید، از جمله:

 • اندازه لباس: به دنبال لباس‌هایی باشید که کاملا اندازه شما باشند. استفاده از لباس‌های خیلی تنگی یا گشاد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند باعث بروز مشکلاتی در حین کار شود. به این فکر کنید که شما باید ساعت های طولانی از لباس کار خود استفاده کنید، پوشیدن لباس کار خیلی تنگ یا خیلی گشاد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند شما را اذیت کند.
 • تناسب لباس با محیط: نوع لباس کار جوشکاری خود را متناسب با محیط و شرایط آب و هوایی که قرار است کار کنید، انتخاب شوند. چون احساس هرگونه سرما و گرمای بیش از حد در طول کار جوشکاری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند کار شما را مختلف کند.
 • مکمل لباس جوشکاری: از تجهیزات و مکمل لباس جوشکاری مانند عینک، دستکش و گوشگیر استفاده کنید.

در انتخاب و خرید لباس جوشکاری خود دقت کنید. بهتر است مواردی را خریداری کنید که جنس، دوام و کیفیت آنها کاملا تضمین شده باشد. خرید لباس کار جوشکاری ارزان و بی کیفیت یعنی بازی با سلامت و جان شما.

سخن آخر درباره استاندارد لباس جوشکاری

متاسفانه برخی از جوشکاران ترجیح می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند که هنگام کار خود از لباس و تجهیزات مخصوص جوشکاری استفاده نکنند. این در حالی است که استفاده از لباس‌های مخصوص کار جوشکاری مزیت های بسیار زیادی در حفظ سلامت جوشکاران دارد.

افرادی که به سلامت خود اهمیت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند به دنبال خرید بهترین و باکیفیت ترین لباس کار جوشکاری هستند. چون خرید لباس جوشکاری با کیفیت یعنی سرمایه گذاری برای حفظ سلامتی و بهبود وضعیت زندگی. پس برای خرید لباس کار مخصوص به فروشگاه اینترنتی معتبری مانند ایمنکس سری بزنید یا با یک مشاوره آنلاین و رایگان اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنید.

سوالات متداول درباره استاندارد لباس جوشکاری

1. اهمیت استفاده از لباس کار مناسب جوشکاری چیست؟

حفظ سلامتی در حین جوشکاری، توجه به بهبود وضعیت زندگی جوشکار، کاهش وجلوگیری از بروز حوادث مالی و خطرات جانی اهمیت استفاده از لباس کار مناسب جوشکاری را بیشتری نشان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند.

2. ایا امکان خرید اینترنتی و ارسال فوری لباس کار جوشکاری وجود دارد؟

بله با خرید از فروشگاه اینترنتی معتبر مانند ایمنکس می‌توانید محصول مورد نظر خود را در کمترین زمان ممکن خریداری و تهیه کنید.

3. آیا لباس کار جوشکاری قابل شستشو است؟

بله! لباس های جوشکاری باکیفیت که از جنس و مواد اولیه مرغوب ساخته شده اند، قابلیت شستشو را دارند.

ثبت نظر